המסע בשביל ישראל הינו הרבה יותר מאשר טיול טבע בלבד. זוהי דרך ייחודית למפגש, לדיאלוג ישיר ולעיסוק בשאלות יסוד הנוגעות לחברה הישראלית ולמורשת היהודית - וזאת תוך כדי צעידה משותפת, לימוד ושיח על המכנה המשותף ועל המפריד בינינו, ובעיקר על עתידנו כאן ביחד.

השנה יהיה הנושא שלנו במסע "פה ושם בארץ ישראל", בעקבות ספרו של עמוס עוז. ננסה לבחון מושגים חשובים בחיינו מזויות שונות, ומנקודות מבט שונות בחברה הישראלית. נבקש להסתכל על התחומים בחיינו אותם כולנו חולקים - כמו משפחה, חברה, עבודה וכו' - אך לבחון אותם גם בעיני האחר, לשמוע גישות שונות ותפיסות אחרות.

נבקש לפגוש פנים אחרות מאלה שאנו מכירים בדרך כלל. נלך לאורכה של הארץ, נפגוש מגוון אנשים ודרכם נתוודע מחדש אל המקומות, האירועים הקהילות והמפעלים החברתיים השוזרים את קורותיה, תרבויותיה ומסורותיה של ארצנו. במספר מקומות נרד מתוואי השביל כדי לכבד אנשים, מפעלים, מקומות וקהילות, המייצגים את העשייה המגוונת המתקיימת בארצנו.

זהו גם מסע של זיכרון: לזכרו של סמ"ר אבי אופנר ו-72 חבריו שנפלו באסון המסוקים בשאר ישוב, ולזכר כל הנופלים במערכות ישראל ובפגועי הטרור - ובהם גם מאלה שהלכו אתנו במסעותינו ונפלו במלחמת לבנון השנייה

הוראות בטיחות, בריאות וביטוח:

כללי ההתנהלות כפופים להנחיות הקורונה. ההשתתפות מותנית בהצגת אישור חיסון, או אישור עדכני לבדיקת קורונה שלילית.

יש להגיע למסע בנעלי הליכה מתאימות (בשום אופן לא קרוקס וסנדלים!), כובע, ומיכל/מימיה/שלוקר של שלושה ליטר מים לפחות.
יש להישמע להוראות מנהלי המסע, וכמובן להיות כשיר פיזית ובריאותית לצעידה במסלול הנבחר (באתר יש פרוט לכל יום!).

לתשומת לב! המארגנים אינם אחראים לביטוח הצועדים. ההרשמה כרוכה בהצהרת בריאות.

טלפון למקרי חירום בלבד

התכנית שתלווה את ההליכה בשביל היא כדלהלן:

טקס בוקר
כל יום ייפתח בטקס קצר לפני היציאה לדרך, ובו: הכרות: היכרות קצרה בין ההולכים היום במסע. זיכרון: ציון הנופלים שלזכרם מוקדש מסלול ההליכה היומי. ברכת היום והכרות עם המסלול והנושא שאתו נלך היום.

לימוד יומי
במהלך כל יום תהיה עצירה אחת המיועדת ללימוד (עד שעה) בקבוצות מעורבות. הלימוד נועד לאפשר מפגש ושיחה בין המשתתפים במסע, על בסיס טקסטים קצרים מהמקורות השונים. השנה נעסוק בשורשים שלנו המרכיבים את הרב תרבותיות הישראלית ונפגוש פנים שונות בחברה הישראלית.

ציוני דרך
במהלך המסלול נעצור מדי פעם בנקודות שבהן נעבור – ישובים, מוסדות, אתרים, ונפגש עם אנשים וסיפורים במקום. 

מפגש יומי
בסוף כל יום תתקיים פגישה עם אישיות המייצגת עמדה או שאלה מרכזית, המעסיקה את החברה הישראלית ניפגש עם אנשי אקדמיה וחינוך, רבנים ומנהיגי ציבור, אנשי רוח ותרבות, עיתונאים ואמנים, ופעילים חברתיים. או בקהילות/מפעלים חברתיים שהשפיעו ותרמו לחיינו מאז קום המדינה.

ארועים
במהלך המסע יהיו מספר אירועים כמו פורים , יום מיוחד בירושלים ובפארק הירקון, שבתות משותפות במהלך המסע ועוד. אתם מוזמנים לעקוב דרך הדיווח היומי ולוח הזמנים המעודכן.


site by DYG | design by naama | יצירת קשר | דף תרומות