יומן יום 15 למסע

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2012
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
רעיה ויוסי

הצטרף בתאריך: 24/05/2006 ב- 15:59:03

הודעהנשלח: 16/03/2012 ב- 10:53:51    כותרת הודעה: יומן יום 15 למסע תגובה עם ציטוט

יומני היקר,
"ארבע לפנות בוקר לא נרדמת..." הלילה היה קר מאד. לאט לאט קמים, אוספים, מקפלים ועומדים למעגל הבוקר. הבוקר מזכירים נופלים שהאחים שלהם צועדים אתנו ומשתפים בזיכרונות. זה עושה את הזיכרון לקרוב יותר וגורם לעיניים לדמוע. אבל, כפי שרעיה אומרת, המסע שלנו נע בין עצב לשמחה ואכן ב6.15 אנחנו כבר בשמחה על מזג האוויר הבהיר, בדרך לכרבולת. כאן מתקיים הכתוב "ולכל הנקרא בדרכו קורא הוא שלום" במהלך הצעידה בשביל מתחיל המפגש – דתיים וחילונים, אורתודוכסים, קונסרבטיבים ואתאיסטים, שמאל וימין וכולם צועדים בתלם ביחד. מדברים, מתדיינים, שרים ומשתפים. היום למשל הזדמן לי לדבר עם שני נערים שהגיעו אלינו ממכינת "ערבה" דברנו על פוליטיקה,על לימודי היהדות והציונות שלהם במכינה, אבל הדיון העיקרי אתם היה סביב ה"שובניזם" ביהדות. השאלות הנוקבות שעלו בדיון השאירו לי נקודות לחשוב עליהן ולא להעבירן לסדר היום. דברים שנראו אך טבעי בעיני פתאום הצטיירו באופן שונה כשהם הציגו אותם.
מעבר למפגש עם האנשים ישנו מפגש מרתק לא פחות – המפגש שלי עם המדבר. מהאווירה ה"עירוניסטית" בה אני חיה (ירושלים עיר הקודש) לאווירת השקט והשלווה של המדבר. כבר כתב שלמה ארצי: "אם לא נאט לא נביט לא נשים לב לפרטים הקטנים לא נגיע לארץ חדשה".
הייחוד של המדבר הוא שאפשר לחלוף על פניו ולא להרגיש או לראות דבר, לא את הטבע ולא את הצמיחה. בתחילת היום במהלך אחת העליות היותר מייאשות ומעייפות, ראינו דאייה של נשר. ולקראת סוף המסלול נתקלנו באורחת גמלים, וכאילו כמתנת פרידה מהמדבר (אנחנו ביום שלפני האחרון במדבר), בצידי הדרך היה פרוס מרבד של מרגניות ואירוסים.
היום אין סדנה במהלך הצעידה, פשוט על המצוקים החדים של הכרבולת אי אפשר לשבת. הכרבולת המפחידה מתגלית לנו, אלו שצועדים כבר כמעט שלושה שבועות כאתגר מרשים, קצת מפחיד, אבל עביר.
לקראת אחר הצהריים מתחילים לרדת, ובסביבות השעה חמש מגיעים לחניון הלילה ליד אורון. דורון גבעתי מנחה התוכן, מכנס אותנו לשיחת סיכום על התלם וההליכה בתלם מנקודת המבט של החקלאי. כאן אנחנו גם נפרדים מעאדל, מדריך הטבע, שליווה אותנו כל השבוע. ובעוד שכולם מתארגנים לבואו של הליל, נשכבתי על החול והחצץ והבטתי בשמיים בתחושה מעורבת. שמחה – על שעשיתי וצלחתי את היום, ועצב – על הפרידה מהמדבר. וכמתנת פרידה מהמדבר אקדיש לו שיר שעובר בשביל לדורותיו:
"המדבר מדבר
גורם לך להיות שמח
מזכיר לך שהכל פורח
אצלך בלב"
רשמה
נעמה לוי, הרובע העתיק ירושלים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2012 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה