יומן יום 13 למסע

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2012
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
רעיה ויוסי

הצטרף בתאריך: 24/05/2006 ב- 15:59:03

הודעהנשלח: 15/03/2012 ב- 15:35:52    כותרת הודעה: יומן יום 13 למסע תגובה עם ציטוט

יומן מסע יום שלישי 13.3
הבוקר שלי התחיל כמצופה, בהתחשב בעובדה שאני בדרך כלל זוחל למיטה בשעות שבהן צוות המסע משכים אותנו...על כן מהשעה-שעתיים הראשונות של הבוקר אני זוכר בעיקר מלמולים והנהונים של בוקר טוב בזמן שאני, במצב חצי זומבי, מנסה להגיב כמיטב יכולתי.
התחלנו את טיולנו הבוקר בעין שביב, שם ישנו הלילה. זהו נווה מדבר מדהים ביופיו מלא בדקלים חסרי גזע ומגוון צמחים אחרים. עם זאת, השם עין שביב מעלה ציפיות לא ממומשות למעיין יפה ובמקומו נמצא במקום מאגר תת קרקעי אדיר שבוקע לפני השטח רק במקומות מעטים, ואני כבר ציפיתי למקלחת של בוקר... בעין שביב עאדל ,מדריך הטבע שלנו,לימד אותנו איך ליצור אש מאבן צור, ברזל, נייר שרוף, שורשי רותם וחרא של גמלים – היה די מגניב האמת.
אחרי ההדגמה המגניבה התחלנו בעליה רצחנית (אולי היא נראתה לי קצת יותר קשה בגלל שסחבתי שני תיקים) שהרגה לי את הרגליים אבל פתחה את התיאבון בדרך לארוחת הבוקר.
בארוחת הבוקר יוסי, שמכיר את אהבתי לוויכוחים עם דוסים, הציע שאני אדבר עם אפרת, דבר שכמובן גרר שיחה בת שעתיים בערך שבה שנינו יודעים שאף אחד לא ינצח אבל נהנים מהדיון בדרך לעין עקב.
הגענו לעין עקב (לא לפני שאשל, כלב השביל, עשה לנו קצת בעיות בירידה התלולה) ושם התיישבנו לסדנה כשמסביבנו עשרות ילדים קטנים ומעצבנים ששהו במקום במסגרת טיול שנתי. כשנגמרה הסדנה קפצנו למים הקפואים של המעיין רק כדי לצאת אחרי שניה ולסמן וי בזמן שהשמש משחקת מחבואים איתנו.
כשיצאנו מעין עקב חיכתה לנו עוד עליה קטנה וכשסיימנו אותה התגלה לפנינו מאהל בדואי "אותנטי" ויותר חשוב מזה אפילו, אלעד עם ארגזים של קרטיבים אחרי יום חם. במאהל שמענו קצת על ההיסטוריה של העם הבדואי מפי עאדל, שתינו קצת תה ואכלנו פיתה דרוזית מוכנה במקום. האמת הפיתות בדרך לחרמון הרבה יותר טובות...
כשיצאנו מהמאהל חיכתה לנו ירידה אחרונה לפני חניון הלילה שמתחת לשדה בוקר. ירידה מלאת דרדרת שממש כיף לרוץ אותה. אני התחלתי את הירידה בהליכה רק כי נהניתי ממש מירדן שמנסה לשגע את שירה ושחר בוויכוח סוער על הסכסוך היהודי-ערבי. אחרי שתרמתי את חלקי ווידאתי שהוא הצליח במשימתו התפניתי לריצה יחד עם קוש (שם בדוי) במורד ההר.
כשהגענו לחניון הלילה אחרי שסידרנו את הציוד חיכתה לנו הפתעה שמחה נוספת. שיחת סוף יום של יותם רגב שעובד במרכז מורשת דוד בן גוריון בשדה בוקר. בנאדם מעניין ברמות אחרות שמדבר במישלב שלא תמיד הבנתי עם המון בדיחות ועקיצות בזמן שהוא מרצה על הציונות בתחילת דרכה של המדינה והיום. ללא ספק סיום מושלם ליום מדהים!
לילה טוב,
כתב מיתר צדוק
קיבוץ כפר סאלד
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2012 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה