היום ה-42 למסע. יום סיום המסע!

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2006
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
יונה ברמן

הצטרף בתאריך: 06/03/2006 ב- 20:17:22

הודעהנשלח: 29/04/2006 ב- 23:31:55    כותרת הודעה: היום ה-42 למסע. יום סיום המסע! תגובה עם ציטוט

בע"ה, ל' בניסן תשס"ו 28.4.06

היום הארבעים ושניים למסענו בשביל ישראל

נקודת המפגש הבוקר הייתה קצת אחרי קיבוץ יפתח. התכנסנו לטקס הקבוע של פתיחת היום. היום עשינו אותו בפעם הארבעים ושתיים - הפעם האחרונה למסענו בשביל ישראל! את המילים שקראתי כל בוקר בתחילת הטקס, שרנו הבוקר יחד. חבורת "כל השביל" כולה התכנסה סביבי ואת "פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת", שרנו יחד וכל הקהל הצטרף אלינו. הגיעו כ-350 משתתפים היום: הגיעו כ-40 חבר'ה מ"המכינה על שם רבין" מהמדרשה שליד אורנים. איתם הגיע גם צוות המדרשה כולו, חלקם עם בני משפחה; הגיעו חברים מ"גרעין עודד", גרעין שהלך להתיישבות בקריית שמונה לפני שנים רבות, והיום הם מפוזרים במקומות שונים בארץ. הם באו להליכה משותפת איתנו ולאחריה יקיימו מפגש שלהם בקריית שמונה; הלכה איתנו קבוצת "צעד קדימה" שפועלת למען חולי C.P.; היו איתנו חבר'ה מהישיבה בקריית שמונה שהצטרפו בהליכתם היום למשפחת שכטר, לזכר בנם סמל אלנתן שכטר. אתמול היה יום הזיכרון שלו והיום הם צעדו איתנו לזכרו. אביו של אלנתן דיבר על בנו ועל משמעות החשובה של השביל וההליכה המשותפת של דתיים וחילונים; היו איתנו משפחת אליסיה ורובי הופמן ממטולה, שבנם סמ"ר אָלֶה נהרג באסון המסוקים. הם סיפרו על בנם בטקס הבוקר; הייתה איתנו משפחת אביסף, ההורים של רועי שנרצח בפיגוע בסיני בערב שמחת תורה לפני שנתיים וחצי. גם אביו סיפר עליו לציבור ההולכים; הייתה אורית רוזנבליט, אחותו של קובי ברג שנפל במלחמת יום הכיפורים. היא דיברה על אחיה ועל המשמעות של "להיאחז בחיים" ולהמשיך הלאה; גם עמית מהצוות של אבי שלנו בפלחה"ן, הגיע לצעידה של היום האחרון. וכמובן, אנשים שבאו ממקומות רבים בארץ. מדריכי השביל היו היום: גיא קופליק ויובל פרום שהלכו איתנו כבר פעמים אחדות בשביל, מבית ספר שדה חרמונים של החברה להגנת הטבע. מדריך התוכן היה: רונן אחיטוב מהמדרשה שליד אורנים. כמובן שבנותיו החמודות והיחפניות לא ויתרו על ההליכה והצטרפו גם היום. את יום ההליכה התחלנו בירידה במורדות הרי נפתלי בכיוון קריית שמונה ותל חי. זו הייתה הליכה על קצה המצוק בדרך טובה ויפה שמשקיפה כל הזמן על הנוף היפה של עמק החולה. הגענו לחורשה יפה ושם התיישבנו לקיים את הסדנה היומית. היום למדנו, כדרכנו בימי ו' בשבוע, מתוך פרשת השבוע, השבת פרשת "תזריע-מצורע". התייחסנו בלימוד לפסוק "זאת תהיה תורת המצורע". מה פירוש תורת המצורע? קראנו מדרש מ"ויקרא-רבה" שאומר שתורת "המצורע" היא בעצם תורת "המוציא שם רע". אני ישבתי בסדנה עם חבר'ה מאולפן רמת יוחנן שצועדים איתנו זה היום השני: שני אנשים מיפן, בחורה מארה"ב ובחור מסרביה. היה צריך להסביר להם מה זה שם רע ומהי רכילות. מה זה כל הסיפור הזה ולמה אנחנו מתייחסים לזה כל כך ברצינות. זו הייתה שיחה מרתקת. בסיום הסדנאות שרנו יחד את השיר "מי האיש החפץ חיים", כשכל ה-350 איש, כל אחד בסדנה שלו, מצטרפים כולם לשירה. זה היה מרגש מאוד. המשכנו ללכת בשביל כשפנינו לתל חי, דרך יפה ומהנה, עד שהגענו ל"ארי השואג" בתל חי. שם פגשנו את שני ראשי מועצות מהאזור: ראש המועצה האזורית גליל עליון, אהרון ולנסי, וראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר שהוא בן דודו של שמוליק בן מובחר שצעד איתנו חלק מהימים. הם באו לברך אותנו לסיום המסע וליום ההליכה האחרון.
מול "הארי השואג" עשינו גם אנחנו את הטקס שלנו בצוותא עם עליזה, מטעם "צו פיוס", ומוטי זעירא, מטעם המדרשה שליד אורנים. סיימנו בסיכום שאני נתתי על השבוע האחרון למסענו, ואת ארבעים ושניים הימים שהלכנו יחד. "תם ולא נשלם", אמרתי. נתי מלכיור שהלך איתנו תשעה ימים כתב וקרא לנו שיר יפה על חוויותיו בשביל: אני כאן בשביל ישראל לא בשבילי הפרטי המוביל מהבית לישיבה לאותם חברים ולאותה מחשבה. אני צועד איתו ואיתה האחרים האח – רֵעִים ודרכינו המקבילות נפגשות
אולי בפעם הראשונה. אני לא כאן בשבילי, האני, הפרטי, אני כאן בִּשְבִיל ישראל.
לסיכום, הוציאו חברי המדרשה בקבוקי יין וכוסיות וכולנו הרמנו כוסות לשתיית "לחיים" ובשירה של נעמי שמר: "ולפעמים החגיגה נגמרת... לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב", סיימנו את המעמד.
חבורת "כל השביל" נסעה לעשות את השבת בצפת יחד עם עליזה מצו פיוס והילה מהמדרשה, יחד עם נחום וחנה ברוכי ויחד איתנו ועם עדנה פורת-לובושיץ ושמואל בעלה.
שבת שלום ולהתראות ביום העצמאות.
דיווח מהשטח: רעיה אפנר; כתיבה ועריכה: יונה ברמן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2006 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה