יומן-מסע - יום 42 ואחרון - 16.4.18

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2018
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
רעיה ויוסי

הצטרף בתאריך: 24/05/2006 ב- 15:59:03

הודעהנשלח: 17/04/2018 ב- 15:49:51    כותרת הודעה: יומן-מסע - יום 42 ואחרון - 16.4.18 תגובה עם ציטוט

כשפתחנו את הבוקר על יד פסל האריה השואג בתל חי, הרגשתי כאילו מישהו הפך וערבב לי את כל מה שיושב בבטן. היום הזה הביא את הכל לשיא, לקיצון. שמחה ועצב, שכול וחיים, לפעמים כל-כך לבד בתוך הכלל ולפעמים מצליח לעטוף ולהתעטף ביחד הזה החזק כל-כך, שנוצר בזמן כל כך קצר.

התרגשתי מאוד במעגל הבוקר, חבורת "כל השביל" עומדת עם רעיה ואומרת יחד איתה כמיטב המסורת את המילים שנטבעו בנו עמוק כל-כך, יום אחר יום, מהדהדות, בחיוך: "פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת". רגע אחר כך מקריאים את רשימת הנופלים שצועדים לזכרם היום, וביניהם אבי. אבי, שלא זכיתי להכיר, ובכל זאת באמצעות היוזמה, המסע והשיתוף הכן של יוסי ורעיה למדתי באמצעותו המון: על החברה האנושית, היהודית, הישראלית, על אנשים מיוחדים ומלאים בנתינה, על חווית השכול, על עצמי, על אבי.

צעדנו דרך כפר יובל ומעין ברוך, טבלנו בנחל שניר והגענו לאתר ההנצחה לחללי אסון המסוקים, ולאורכו של כל היום ליוו אותי התחושות האלו, המעורבות. דרך מעגלי השיח ומעגל העיבוד של חבורת "כל השביל" שעסקו בפרידה ובסיום השביל, וכלה בטקס הסיום סביב הבריכה באתר ההנצחה, יותר מתמיד הצלחתי להרגיש את המעבר הקשה הזה, שנראה כמעט בלתי אפשרי במבט ראשון. איך להרים איבר איבר מהגוף השמוט אל הקרקע, מהשכול, העצב והאובדן, אל החיים, אל הצמיחה, אל שמחה. פתאום הבנתי באמצעות הרגש והתחושה כמה "פתאום" יש ברגע הזה, כשאדם מוצא בעצמו כוחות למרות הכל, כשאדם קם. כמה כוח דרוש כדי לנצל את הכוח הזה לאיחוד של אנשים, לתחושה שהם חלק מעם ולהתחיל ללכת יחד, להאמין שהולכים לעתיד שיהיה טוב יותר, כי אנחנו נעשה שיהיה כזה.

אני רוצה לומר תודה ליוסי ורעיה, על הזכות לקחת חלק במפעל הזה, שאין לי מילים לתאר כמה הוא מיוחד בעיני, ומכמה בחירות כיצד לקיים אותו אני מתפעל. אני מאחל לכולנו שנזכה עוד להיפגש בעתיד ולצעוד יחד במסע.

אוהב מכל הלב את הצוות ואת חבורת "כל השביל" השנה ומעריך כל אחד שנתן משהו מעצמו למען המסע.
יוני דוד, שורשים
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2018 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה