יומן יום 29 למסע

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2012
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
רעיה ויוסי

הצטרף בתאריך: 24/05/2006 ב- 15:59:03

הודעהנשלח: 07/04/2012 ב- 19:50:59    כותרת הודעה: יומן יום 29 למסע תגובה עם ציטוט

3.4.2011
יום 29 למסע
התעוררנו לנוף מדהים, לפנינו נגלה חוף בית ינאי- רוגע, גלים, רוח הקרירה ו... טקס בוקר.
אני מסתכלת על האנשים בטקס הבוקר ומגלה קבוצות שונות ומגוונות: חבר'ה מבני עקיבא, סטודנטים ממכללת אורנים, קבוצה גדולה של תל"מ (תעסוקה, לימוד מגורים, תכנית ליוצאי אתיופיה בקיבוצים) ועוד..
בסדנא בחדרה אנחנו מדברים על העלייה מאתיופיה ועל פרדה אקלום שהוא זה שלמעשה התחיל במבצע העליה הגדול- חלקינו מודים שאין להם נגיעה ליוצאי אתיופיה בשום דרך ואנחנו סקרנים לפגוש את התרבות הזו.
ולאחר הליכה צפונה לכיוון שדות ים אנחנו פוגשים איש חשוב, עמרם אחיו של אקלום שסייע רבות בהעלאת יהודי אתיופיה דרך סודן: כמה תלאות הם עברו.. נראה שהגורל בחר באקלום לתפקיד הכל כך קשה הזה ולמרות הקשיים והמראות המחרידים שראה בדרך הוא נענה לגורל זה ועזר להביא מאות אנשים לארץ ישראל.
אני חושבת על התלאות ש"ביתא ישראל" עברו בדרך ומגישה שנוצר פה קשר בין הצועדים לביננו- קשר של הערכה לדרך הקשה שמשפחותיהם עברו כדי להגיע לארץ ישראל.

סדר שביל:
בבוקר הרגשתי את השוני, את ההבדל ביני לבין האנשים החדשים בשביל. עמדתי בטקס, הסתכלתי מסביבי והרגשתי אחריות לסייע, לעזור ולהסביר ל"חדשים" על המסע הזה שאני חלק ממנו והוא כבר חלק כל כך גדול ממני.
השותפות הזו נפלאה בעייני. האנשים הקבועים בשביל("אנשי כל השביל") יודעים כולם שצריך לעשות מאמץ, לסייע לכל המסע הזה לקרות.
איזה חברות נוצרה פה.. עזרה ודאגה הדדית, קשה להסביר את הקשר הזה שנוצר.
עוד רגעים ספורים אשב לסדר פסח מוקדם עם אנשי כל השביל ובוגרי השביל, אנשים שהם כבר כמעט משפחה שניה בשבילי.
הסדר הזה כולו שלנו, עם שירים משלנו ובדיחות פרטיות משלנו ולרגע אחד נהיה כולנו קהילה אחת מאוחדת, "קהילת כל השביל".
ברוח זו אני מאחלת לכולם: לשנה הבאה נפגשים בשביל ישראל.

כותבות: אביבה ואסתר גילי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> יומן מסע 2012 כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה